Hírvilág

A rendszeres testmozgás fejleszti a gondolkodást

2011. AUGUSZTUS 15.

Szöveg nagyítása:

-
+


A rendszeres testmozgás fejleszti a túlsúlyos, korábban inaktív gyerekek gondolkodási, tervezési és matematikai képességeit - állítják a Georgiai Egészségtudományi Egyetem kutatói.

Abban bízunk, hogy a 171 túlsúlyos, 7-11 éves, eleinte teljesen inaktív gyerek körében végzett vizsgálatok elegendő bizonyítékot szolgáltatnak az iskolai tanároknak, hogy a rendszeres fizikai aktivitás az iskolai mindennapok fontos része - nyilatkozta Dr. Catherine Davis, a Georgiai Prevenciós Intézet klinikai egészségpszichológusa a Health Psychology című folyóiratnak. Davis szerint a rendszeres fizikai aktivitás következtében a tanulók mentálisan is jobban tudnak teljesíteni az iskolában.

A vizsgálatok során az MRI felvételek kimutatták, hogy a testmozgást végzett tanulók körében megnőtt az agyi aktivitás a prefrontális agykéregben. Az agyban ez a terület felelős a gondolkodásért, a döntéshozatalért és a megfelelő szociális viselkedésért. Miközben az agykéreg elülső felében megnőtt az agyi aktivitás, a mögötte ülő területeken ezzel egy időben csökkent az agyi tevékenység. Ennek következtében a kognitív képességek gyors fejlődésnek indultak - állítja Davis.

Minél többet edzettek a gyerekek, annál nagyobb ütemben fejlődtek a kognitív képességek. A gyerekek intelligenciahányadosa a rendszeres, napi 40 perces testmozgás következtében átlagosan 3,8 ponttal nőtt. Míg a matematikai képességek látványos mértékben javultak, az olvasási képességben semmiféle fejlődés nem mutatkozott.

Az amerikai gyerekek körülbelül egyharmada túlsúlyos. Davis szerint a rendszeres testedzés a normál testsúlyú gyerekek körében is hasonló fejlődést eredményezne.

Forrás: Medipress


Kapcsolódó anyagok: A szülői példamutatás segtíi a gyerekeket a fogyásban



Európai járvány az elhízás



Az elhízás korai halálhoz vezethet






HOZZÁSZÓLÁSOK

0 hozzászólás

A rovat további cikkei

Hírvilág

Mennyit ér a vesém?

A miért illegális a szervkereskedelem? című interjúban Bognár Gergely bioetikus felvázolja e kérdéskör jelenségeit.

Hírvilág

Bilasztin, nem szedáló antihisztamin használata krónikus urtikária esetén, már gyermekkorban is

Az allergiás betegségek, allergiás nátha, urtikária első vonalbeli kezelésére nem szedáló, második generációs antihisztaminok javasoltak. Az egyik legújabb második generációs antihisztamin a bilasztin, amellyel nemcsak felnőtt-, hanem gyermekvizsgálatok is történtek.

Hírvilág

Valóban „egészségesebb” a patikai só? - Tények, tévhitek és ellentmondások a nátrium-kloriddal kapcsolatban

TAKÁCS Gábor, FITTLER András, BOTZ Lajos

Több mint egy éve indították útjára az interneten és különböző fórumokon azt a figyelmeztető hírt, hogy az étkezésre szánt konyhasó kálium-kloriddal kevert, dúsított, sőt akár 100%-ban csak azt tartalmazza. A hírközlő(k) és/vagy annak terjesztői még azt is kihangsúlyozták, összeesküvés elméletekhez illően, hogy ennek következtében a magyar lakosság tudtán és akaratán kívül nátriumszegény diétára van „fogva”. Még azt is megkockáztatták, hogy szerintük egy gyalázatos biológiai népirtásról van szó, hiszen csökken az „egészséges NaCl” bevitel és nő a szervezet számára igen „ártalmas KCl” fogyasztása. Ezáltal -írták embertársaik megsegítésére- számtalan betegségnek lehetünk áldozatai, sőt a krónikus bajainkból éppen ezért nem tudunk meggyógyulni (nemzőképtelenség, allergia, vesebetegség, magas vérnyomás).

Hírvilág

Hasnyálmirigyrák - az alattomos gyilkos Meghalt Patrick Swayze

Orvosai tavaly diagnosztizálták Patrick Swayze betegségét. A kezeléseknek köszönhetően talpra állt, és hónapokig forgatta a "The Beast" c. új televíziós sorozatot. Önéletrajzi könyvet készült írni közösen feleségével.

Hírvilág

Hatástalan a glükózamin az ízületi gyulladással összefüggő derékfájás ellen

A népszerű glükozamin kiegészítő egy új tanulmány szerint kevés vagy semmilyen enyhülést sem nyújt osteoartritis okozta krónikus derékfájásra.

Kapcsolódó anyagok

Gondolat

Münchhausen báró és az ő szindrómája

Karl Friedrich Hieronymus von Münchhausen báró, német katonatiszt, akinek neve a nagyotmondással forrott össze, 295 éve, 1720. május 11-én született.

COVID-19

A COVID-19-el fertőzött betegek kórházi kibocsátásának feltételei

Avagy mikor hagyhatja el a beteg a kórházat és mikor érhet véget az otthoni karantén? Az Európai Betegségmegelőzési és Ellenőrzési központ (ECDC) az EU/EGT-tagállamok felkérésére készített útmutatása azokra a szempontokra tesz ajánlásokat, amelyek alapján az igazoltan COVID-19-fertőzött beteg biztonságosan (azaz fertőzésveszély nélkül) kibocsátható a kórházból, vagy megszüntethető otthoni izolációja.

Hírvilág

A H1N1 elleni védőoltás halálos, az idegeket érintő betegséghez vezethet - egy vezető neurológus szerint

Az információ Nagy-Britanniában egy bizalmas levélben jutott el a vezető neurológusokhoz, akik értetlenkedve fogadták a hírt, hiszen már emberek millióinak, köztük gyermekeknek is megkezdődött az oltása.

Gondolat

Szakálltörténet

A szakállt a különböző történetek, mesék és művészi ábrázolások alapján általában a bölcsességhez, teljesítőképességhez vagy magas pozícióhoz kapcsolták.

Klinikum

Chondroprotekció a gyakorlatban

A glükózamint több kettős vak, placebokontrollos, hosszú távú vizsgálatban is kedvező hatásúnak találták, jelentősen csökkentette a térdarthrosisban szenvedő betegek fájdalmát, az ízület merevségét, javította a fizikai teljesítményt.