TARTALOM

 VISSZA

 


A bérrendezésre megvan a fedezet




 



Az egészségügyi rendszer átalakításának következő lépése a fejlesztés lesz - mondta Szócska Miklós egészségügyi államtitkár pénteken az MR1-Kossuth Rádió 180 perc című műsorában annak kapcsán, hogy július elsejétől új struktúra szerint működik a magyar egészségügy.

Az új struktúráról, az új beutalási rendről és a kezdeti időszak legfontosabb tudnivalóiról az államtitkárság előző nap küldött részletes tájékoztatást a háziorvosoknak. Mint leszögezték: "ellátó intézmény sehol sem szűnik meg". Ahol esetleg az aktív fekvőbeteg-ellátás bizonyos szakterületen átalakul, ott július elseje után a korábbi teljesítmény figyelembevételével egynapos ellátást szervezhetnek, vagy fejleszthetik a járóbeteg-ellátást.

A tájékoztató szerint a július elseje előtt megkezdett kezelést a beteg az eredeti ellátó intézményben fejezheti be, a már kiállított beutalók érvényesek maradnak. Így a betegeket júliusban is fogadják a beutalóban szereplő, de a változás által érintett intézményben, amelyek kötelesek ellátni őket. A sürgősségi ellátások viszont változatlanul, az átmeneti időszakot követően is elsőbbséget élveznek. A beteget csak állapotának stabilizálása után küldhetik tovább egy másik intézménybe.

Szócska Miklós a Kossuth Rádió műsorában kifejtette: figyelni fogják a "betegutakat", követni fogják, hogy a háziorvosok hová küldik szívesen betegeiket, számukra hol remélnek gyógyulást. Ezeket a helyeket "személyzetileg, és anyagilag" megerősítik majd - tette hozzá.
Az államtitkár leszögezte: július elseje után nem történhet meg, hogy bárki ellátatlanul maradjon. Ennek érdekében a rendszer valamennyi részvevője - az intézmények, az Országos Mentőszolgálat és a háziorvosok - részletes tájékoztatást kaptak az új ellátási rendről. Kiemelte azt is, hogy a beteg az új rendszerben is követheti orvosát és a térséghatárokon túl is fogadni kell a betegeket, gondoskodni kell a folyamatos ellátásukról.

Az államtitkár arra is kitért, hogy jelenleg két nyitott uniós pályázat - emberi erőforrás fejlesztési és foglalkoztatási - is segíti, hogy a rendszerben dolgozók közül senki ne kerüljön utcára. Szócska Miklós viszont megjegyezte: ő nem írhatja meg a kórházvezetők helyett a pályázatokat, az igazgatók felelőssége úgy megszervezni az ellátást és tájékoztatni, vezetni az átmeneti időszakban orvosaikat és ápolóikat, hogy ne legyen fennakadás. Az államtitkárság koordinálja ezt a munkát - tette hozzá Szócska Miklós.

Annak kapcsán, hogy a Magyar Közlönyben a héten megjelent az egészségügyi dolgozók bérrendezéséről szóló jogszabály, az elmúlt időszakban viszont többen megkérdőjelezték, van-e elegendő forrás a bérfejlesztésre, Szócska Miklós úgy reagált: meglepi, hogy a politikai kommunikáció miként próbálja elvenni a jelentőségét annak, hogy bért emelnek a gazdasági világválság közepette. Mint leszögezte: a bérrendezésről jogszabályok rendelkeznek, így annak megvan a fedezete.



MTI 2012. június 29., péntek

Kapcsolódó anyagok

Csökkent az ajánlott kalciumbevitel

Hozzászólások:

Nincs hozzászólás ehhez a cikkhez.

A hozzászóláshoz be kell jelentkeznie.


Extra tartalom:

 
ROVAT TOVÁBBI CIKKEI

Kevesebbet kalóriát fogyasztanak a britek, mégis híznak

Hatszáz kalóriával kevesebbet fogyaszt az átlag brit, mint 30 éve, mégis 14 kilóval többet nyom - áll a brit Pénzügyi Tanulmányok Intézetének felmérésében.

Tovább


Az egerek csak a szépre emlékeznek mától

Sikerült törölni egerek agyából rossz emlékeiket

Tovább


Öngyógyítás a paraszti életben

Köpölyűzés, érvágás, nadályozás - kiállítás a Sóstói Múzeumfaluban

Tovább


Hol van a te testvéred?

Berlinbe érkezett az Ámos Imre és a 20. század kapcsolatát bemutató kiállítás

Tovább


A bérrendezésre megvan a fedezet