Hírvilág

Horváth Ildikó államtitkár a Nekem Szól! Egészségértés Díj fővédnöke

2019. OKTÓBER 10.

Szöveg nagyítása:

-
+

Még két hétig, október 20-ig lehet pályázni a www.nekemszol.hu honlapon keresztül az idén negyedik alkalommal meghirdetett Nekem Szól! Egészségértés Díjra, melynek fővédnökségét Horváth Ildikó egészségügyért felelős államtitkár vállalta el. A pályázathoz idén partnerként újabb neves egészségügyi szervezetek, köztük a Magyar Orvosi Kamara, a Magyar Gyógyszerészi Kamara és a Magángyógyszerészek Országos Szövetsége is csatlakoztak. Az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete (AIPM) által elindított, több mint egymillió forint összdíjazású megmérettetés célja, hogy minél több ember ismerje meg az ország legjobb egészségértést fejlesztő programjait.

Az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete (AIPM) 2016-ban indította útjára a népszerű pályázatot, mely a legsikeresebb, egészségértést fejlesztő hazai programokat gyűjti össze és díjazza, valamint mutatja be a közvélemény számára. Az egészségértés ügyének felkarolásával az AIPM minél több emberhez szeretné eljuttatni az üzenetet: fontos, hogy jól értsük és használjuk az egészségünkkel kapcsolatos információkat. A jobb egészségértésűek ugyanis inkább követik a kezelési előírásokat, gyakrabban vesznek részt szűrővizsgálatokon, kevesebb krónikus betegségben szenvednek, jobb az általános egészségügyi állapotuk, és tovább élnek.

A 2019-es Nekem Szól! Egészségértés Díj pályázat fővédnöke Horváth Ildikó egészségügyért felelős államtitkár, míg az immár negyedik alkalommal meghirdetett kiíráshoz az EgészségKommandó mellé szakmai partnerként csatlakozott a Magyar Orvosi Kamara, a Magyar Gyógyszerészi Kamara és a Magángyógyszerészek Országos Szövetsége is.

„A már most is működő népegészségügyi célú vagy betegtájékoztató programok mellett még több olyan országos és helyi kezdeményezésre van szükség, melyek hozzájárulnak az emberek egészségértésének növekedéséhez. Célunk, hogy minél többen képesek legyenek jobban eligazodni az egészségügyi kérdésekben, hatékonyabban tájékozódni az egészségügy rendszerében, javuljon kommunikációjuk az egészségügyi szakemberekkel, és így egészségesebben élhessenek, valamint közvetve csökkenjen az egészségügyi ellátórendszer leterheltsége” – mondta el a pályázat kapcsán Dr. Holchacker Péter, az AIPM igazgatója.

A korábbi évektől eltérően a pályázatokat idén új weboldalon, a www.nekemszol.hu-n keresztül küldhetik be a jelentkezők, ahol a zsűri által kiválasztott legjobb 20 (kategóriánként 5-5) pályaműről a közönség is szavazhat. A legtöbb voksot begyűjtő projekt közönségdíjat kap a zsűri által odaítélt díjak mellett. A Nekem Szól! 2019 Egészségértés Díjra még közel két hétig, azaz október 20-ig az alábbi területekről várják a pályaműveket:
• Egészségügyi intézmények és egészségügyi szakemberek
• Társadalmi szervezetek, egyéb állami és gazdálkodó szervezetek és szakembereik
• Média és a kommunikációs ipar szereplői
• Egészségipar szereplői

Az első három kategória minden győztese bruttó 200.000 forintos, míg a második helyezettek egyenként bruttó 100.000 forintos, a harmadik helyezettek pedig egyenként 50.000 forintos pénzdíjban részesülnek, míg az Egészségipar szereplői kategória díjazottjai külön pénzdíjban nem részesülnek. A közönségdíj nyertese bruttó 200.000 forint pénzdíjban részesül.

A pályázatra 2018. október 1. és 2019. október 31. között Magyarországon futó vagy folyamatban lévő egészségértést támogató projektekkel lehet nevezni. A részletes pályázati kiírás és a további feltételek a https://www.nekemszol.hu/ oldalon érhetőek el.

Forrás: AIPM


HOZZÁSZÓLÁSOK

0 hozzászólás

A rovat további cikkei

Hírvilág

Mennyit ér a vesém?

A miért illegális a szervkereskedelem? című interjúban Bognár Gergely bioetikus felvázolja e kérdéskör jelenségeit.

Hírvilág

Bilasztin, nem szedáló antihisztamin használata krónikus urtikária esetén, már gyermekkorban is

Az allergiás betegségek, allergiás nátha, urtikária első vonalbeli kezelésére nem szedáló, második generációs antihisztaminok javasoltak. Az egyik legújabb második generációs antihisztamin a bilasztin, amellyel nemcsak felnőtt-, hanem gyermekvizsgálatok is történtek.

Hírvilág

Valóban „egészségesebb” a patikai só? - Tények, tévhitek és ellentmondások a nátrium-kloriddal kapcsolatban

TAKÁCS Gábor, FITTLER András, BOTZ Lajos

Több mint egy éve indították útjára az interneten és különböző fórumokon azt a figyelmeztető hírt, hogy az étkezésre szánt konyhasó kálium-kloriddal kevert, dúsított, sőt akár 100%-ban csak azt tartalmazza. A hírközlő(k) és/vagy annak terjesztői még azt is kihangsúlyozták, összeesküvés elméletekhez illően, hogy ennek következtében a magyar lakosság tudtán és akaratán kívül nátriumszegény diétára van „fogva”. Még azt is megkockáztatták, hogy szerintük egy gyalázatos biológiai népirtásról van szó, hiszen csökken az „egészséges NaCl” bevitel és nő a szervezet számára igen „ártalmas KCl” fogyasztása. Ezáltal -írták embertársaik megsegítésére- számtalan betegségnek lehetünk áldozatai, sőt a krónikus bajainkból éppen ezért nem tudunk meggyógyulni (nemzőképtelenség, allergia, vesebetegség, magas vérnyomás).

Hírvilág

Hasnyálmirigyrák - az alattomos gyilkos Meghalt Patrick Swayze

Orvosai tavaly diagnosztizálták Patrick Swayze betegségét. A kezeléseknek köszönhetően talpra állt, és hónapokig forgatta a "The Beast" c. új televíziós sorozatot. Önéletrajzi könyvet készült írni közösen feleségével.

Hírvilág

Hatástalan a glükózamin az ízületi gyulladással összefüggő derékfájás ellen

A népszerű glükozamin kiegészítő egy új tanulmány szerint kevés vagy semmilyen enyhülést sem nyújt osteoartritis okozta krónikus derékfájásra.

Kapcsolódó anyagok

Hírvilág

Taroltak a digitális megoldások az idei Nekem Szól! Egészségértés pályázaton

2019-ben negyedik alkalommal adta át ünnepélyes keretek között az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete a Nekem Szól! Egészségértés Díjakat. A verseny résztvevőit Dr. Horváth Ildikó egészségügyi államtitkár, a pályázat fővédnöke köszöntötte. A fődíjat idén az „Együtt könnyebb” Női Egészségért Alapítvány digitális egészségügyi naptárának ítélte a zsűri, amely a női egészséggel kapcsolatban nyújt támogatást, így hatékonyan segít a családtervezésben, valamint a nőgyógyászati betegségek korai felismerésében.

Hírvilág

Richter Témapályázat 2020 – Pályázati felhívás

A Richter Gedeon Nyrt. kétfordulós pályázati felhívást tesz közzé, már megkezdett és korai eredményeket is felmutatni képes tudományos kutatási tevékenységek támogatására. A pályázat első körben nyílt jellegű, míg a második fordulóban meghívásos és pénzdíjazott.

Egészségpolitika

Folyamatosan csökken klinikai vizsgálatok száma Magyarországon

Annak ellenére, hogy Magyarország mindig is az egyik legkedveltebb és legmegbízhatóbb klinikai vizsgálati hely volt mind a régióban, mind az Európai Unióban, az elmúlt négy évben ötödével csökkent hazánkban a gyógyszervizsgálatok száma. Ezt csak fokozhatja a 2020-tól életbe lépő egységes uniós szabályozás, amely a mi eddigi gyakorlatunkat vette alapul. A tendencia nemcsak a betegek számára, de nemzetgazdasági szempontból is komoly veszteséget jelent. Az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete (AIPM) széleskörű kormányzati együttműködést és hatékony lépéseket sürget a tendencia megfordításáért.

Hírvilág

Pályázati felhívás – 40 év alatti orvosok és orvosbiológiai kutatással foglalkozó személyek számára

A Prof. Dr. Romics László Akadémikus Emlékére Alapítvány pályázatot hirdet Magyarországon dolgozó, magyar állampolgárságú, 40 éven aluli orvosok és orvosbiológiai kutatással foglalkozó személyek számára. A nyertes pályázó(k) között 500 000 Ft alapítványi adomány kerül kiosztásra.

Hírvilág

AIPM: évente több tízezer magyar betegnek jelentenek esélyt a klinikai vizsgálatok

Az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete (AIPM) a Nemzetközi Klinikai Vizsgálatok Napja alkalmából fontosnak tartja ismét felhívni a figyelmet a Magyarországon több tízezer beteg számára új esélyt jelentő klinikai kutatások értékteremtő hatására.